silnik perkins 4

Wskaźnik zagęszczenia.

Wszelka maszyna budowlana posiada właściwe dla siebie przeznaczenie. Mnóstwo maszyn służy do prac wielu rodzajów, niektóre z kolei stosuje się jedynie do jednej określonej jej czynności. Maszyny budowlane można rozdzielić na parę typów. Są nimi m.in. maszyny do robót ziemnych, drogowych, maszyny do transportu samochodów, urządzenia do tworzenia oraz transportowania betonu i inne pomocnicze maszyny.
Żadna budowa nie może być wykonana bez podstawowych maszyn, jakie są bazą funkcjonowania. Maszyny takie można kupić bądź wynająć od firm zajmujących się dzierżawą tego rodzaju urządzeń.
Każda z tych maszyn musi być obsługiwana przez osobę prawidłowo do tego przygotowaną silnik perkins 4 oraz przyuczoną.
Aby zacząć budowę z wyjątkiem maszyn budowlanych, każdy wykonawca ma obowiązek znać kilka podstawowych pojęć i również umieć wykorzystać je w praktyce. W zależności od typu inwestycji trzeba ocenić grunt, jego zagęszczenie, ułożenie, nośność.
Jednym z bardzo ważnych terminów jest wskaźnik zagęszczenia. Jest to miara, dzięki której można oszacować spójność gruntu. Wskaźnik ten to iloraz gęstości objętościowej szkieletu analizowanej gleby do maksymalnej gęstości objętościowej gruntu, oznaczonej metodą badania wilgotności optymalnej.
Wskaźnik ten waha się w granicach 0,90 – 1,00.
Badania dotyczące wskaźnika zagęszczenia wykorzystuje się wyłącznie w przypadkach podkładów nasypowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s